<

جزئیات خبر

اطلاعات

تحرک قیمت آهن با قطعی گاز

قیمت نبشی و ناودانی نیز مانند اکثر مقاطع فولادی ثابت اعلام شد ولی یک شرکت با کاهش ۱۱۰ تومانی اعلام قیمت کرد. همچنین قیمت تیرآهن در بخش کیلوفروشی بدون تغییر بود و تنها برخی شرکت‌ها افزایش ۱۰۰ تومانی داشتند اما در بخش شاخه‌فروشی کاهش ۱۰ الی ۲۰ هزارتومانی نیز مشاهده شد.
قیمت پروفیل نیز غالبا ثابت اعلام شد اما در این میان برخی شرکت‌ها حدود ۱۰۰ الی ۶۰۰ تومان کاهش قیمت داشتند. قیمت ورق گالوانیزه و روغنی نیز در کنار ثبات نسبی حاکم افزایش قیمت ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی را تجربه کردند در حالی که قیمت ورق سیاه تقریبا ثابت و بدون تغییر بود.
در توصیف اوضاع بازار آهن می‌توان اینگونه گفت که عوامل و فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت آهن از جمله نرخ دلار، قیمت‌های جهانی، تقاضای مصرفی، پروژه‌های عمرانی، بورس کالا و مواردی از این دست، هر یک به نوعی سبب ایجاد سکون فعلی در بازار آهن و ادامه‌دار بودن آن شده است.
ه نظر می‌رسد تا زمانی که رویداد جدیدی که بازار را از این حالت خارج کند و رونق ببخشد، اتفاق نیفتد، تا پایان سالجاری همین روند ادامه داشته باشد. آنطور که در تحلیل‌های پیشین نیز بررسی شد چندی است که نوسانات نرخ دلار که مانند دماسنج عمل می‌کرد اثربخشی خود را از دست داده است به طوری که بازار آهن هیچ واکنشی به کاهش یا افزایش نرخ آن نشان نمی‌دهد. از طرفی در بازارهای جهانی نیز ثبات نسبی حاکم است و همچنین معاملات بورس کالا رونق چندانی ندارد، مهمترین مسئله نیز که تقاضای مصرفی است این روزها به شدت با کمبود مواجه است و آغاز فصل سرما به این کمبود دامن زده است
04135264493-7